• yongtong11
 • yongtong11
 • yongtong11

НашиотПроизвод

Ние главно сервисираме за телекомуникациски оператори, инженерски изведувачи, дистрибутери итн., како што се China Mobile, China Telecom, China Unicom, Malaysia Telecom, Nepal Telecom, Egypt Telecom, Sri Lanka Telecom, Telefónica итн., Нашите производи се извезуваат во целиот светот, не само ограничен на север & AMP; Јужна Америка, Европа, Југоисточна Азија, но и Блискиот Исток и Африка итн.,
погледнете го целиот производ
shouyetu

Центар за вести

 • Добри вести! Групата освои неколку почести на листата во тешка категорија една по друга!

  2023/10/19

  На 7 септември 2022 година се одржа Самитот на 500 најдобри приватни претпријатија во Кина. Состанокот се одржа во комбинација на онлајн и офлајн режим, а Ву Бин, директор и потпретседател на Групацијата, присуствуваше на состанокот во потсоветот на провинцијата Жеџијанг. Групата FCJ беше рангирана на 386-то, односно 241-то место на списоците „Топ 500 Приватни претпријатија во Кина 2022″ и „Топ 500 приватни претпријатија во производствената индустрија во Кина 2022“ беа објавени на состанокот. Ова е 20-та година по ред кога FCJ Group се наоѓа на листата на топ 500 приватни претпријатија во Кина и нејзиниот ранг е зголемен, што

 • Официјално отворен индустрискиот парк за оптичка комуникација на Групацијата Фучунџијанг

  2023/10/19

  На 1-ви февруари, FCJ OPTO TECH непречено се пресели во новата деловна зграда.△Новата деловна зграда се наоѓа во индустрискиот парк Fuchunjiang Group Optical Communication, Dongzhou Industrial Park Road 11, Dongzhou Street△Во 9:00 часот на 1 февруари , Претседател на Одборот на директори Сун и претседател Женг на Групацијата ја посетија новата деловна зграда на Фучунџијанг Фотоелектрик за да ја водат работата. Претседавачот Сун и претседателот Женг потврдија дека Фучунџијанг Фотоелектрик ефикасно го завршила преместувањето на административните одделенија. Следно, споделете бран прекрасни фотографии од ти

 • Втората фаза од индустрискиот парк за оптичка комуникација се очекува да биде завршена до крајот на годинава

  2023/10/19

  Од реформите и отворањето, оптичката комуникација е традиционалната поволна индустрија на Фујанг. (во натамошниот текст „Фучунџијанг фотоелектрицитет“), која е подружница на Групацијата Фучунџијанг, го роди првиот општински кабел HYYV во Хангжу и првиот комуникациски кабел со оптички влакна во провинцијата Жеџијанг и култивираше многу таленти во индустријата за оптичка комуникација, така што има и репутација на „Воено училиште Вампоа“ во индустријата. Хуангпу воено училиште“ репутација во индустријата. Врз основа на новата развојна фаза, овој стар хај-тек влезе

погледнете ги сите вести

За компанијата

FCJ OPTO TECH припаѓа на FCJ Group, главно концентрирана на комуникациската индустрија. Компанијата основана во 1985 година која го разви првиот комуникациски кабел со оптички влакна во провинцијата Жеџијанг, со повеќе од 30 години искуство во производство на кабли и компоненти со оптички влакна.

Компанијата сега го покрива целиот опсег на индустријата за оптички комуникации, како што се Preform, оптички влакна, кабли со оптички влакна и сите поврзани компоненти итн., Годишниот производствен капацитет е 600 тони оптички преформи, 30 милиони километри оптички влакна, 20 милиони километри комуникациски кабли со оптички влакна, 1 милион километри FTTH кабли и 10 милиони комплети различни пасивни уреди.

Прочитај повеќе
Оставете ја вашата порака