• yongtong11
 • yongtong11
 • yongtong11

TonaProdukt

Ne kryejmë shërbime kryesisht për operatorët e telekomit, kontraktorët inxhinierikë, shpërndarësit etj., si China Mobile, China Telecom, China Unicom, Malaysia Telecom, Nepal Telecom, Egypt Telecom, Sri Lanka Telecom, Telefónica etj., Produktet tona janë eksportuar në të gjithë botë, jo vetëm e kufizuar në veri & AMP; Amerika e Jugut, Evropa, Azia Juglindore, por edhe Lindja e Mesme dhe Afrika etj.,
shikoni të gjithë produktin
shouyetu

Qendra e Lajmeve

 • Si i plotësojnë nevojat e sotme të lidhjes kabllot me fibra optike?

  2024/02/19

  Marrëveshjet e lidhjes me fibra optike dhe kabllo janë teknologjitë e sfondit për sistemet moderne të komunikimit për të arritur shpejtësi të lartë, mbulim të gjerë dhe gjerësi bande të shtuar. Komponentët individualë të tillë si fibra optike, kabllot, lidhësit dhe fibra optike nga skaji në fund kanë evoluar gjatë dekadave për të mbështetur aplikacionet aktuale dhe ato në zhvillim. Sot, nevoja për të dhëna ka arritur lartësi të reja, veçanërisht gjatë dhe pas pandemisë. Për të përmbushur këtë kërkesë, metodat ekzistuese tradicionale të vendosjes së kabllove nuk janë më të mjaftueshme dhe fibra 10x duhet të vendoset me shpejtësi 3x. Teknologjia dhe kapitali kryesor

 • Teknologjia dhe analiza e tregut të ndarësit optik PLC

  2024/01/16

  Ndarësi optik është thelbi i pajisjeve optike FTTH. Ai përmban potencial të madh rritjeje dhe do të bëhet shtytësi kryesor i rritjes së tregut FTTX. Padyshim që do të sjellë vitalitet dhe sfida në industrinë e prodhimit të komunikimeve optike dhe gjithashtu do të sjellë sfida për kompanitë e komunikimeve optike. Sillni sërish hapësirë ​​për zhvillim të shpejtë. Ky artikull përmbledh tregun e ndarësit PLC, situatën e industrisë dhe statusin e zhvillimit të teknologjisë. Zhvillimi i çipave PLC, grupeve të fibrave optike dhe teknologjisë së paketimit të bashkimit është analizuar shkurtimisht. Aktualisht, bashkë

 • Lajme te mira! Grupi ka fituar disa nderime në listën e peshave të rënda njëri pas tjetrit!

  2023/10/19

  Më 7 shtator 2022 u mbajt Samiti i 500 sipërmarrjeve private më të mira në Kinë. Takimi u mbajt në një kombinim të modalitetit online dhe offline dhe Wu Bin, drejtor dhe nënkryetar i Grupit, mori pjesë në takimin në nën-këshillin e Provincës Zhejiang. Grupi FCJ u rendit respektivisht në vendin e 386-të dhe të 241-të në listat e "Top 500 Ndërmarrjet private në Kinë 2022″ dhe “500 Ndërmarrjet më të mira private në industrinë e prodhimit në Kinë 2022″ u njoftuan në takim. Ky është viti i 20-të radhazi që FCJ Group renditet në 500 sipërmarrjet më të mira private në Kinë dhe renditja e tij është rritur, gjë që

shikoni të gjitha lajmet

Rreth Kompanisë

FCJ OPTO TECH i përket Grupit FCJ, i përqendruar kryesisht në Industrinë e Komunikimit. Kompania e themeluar në vitin 1985 e cila zhvilloi kabllon e parë të komunikimit me fibër optike në Provincën Zhejiang, me mbi 30 vjet përvojë në prodhimin e kabllove dhe komponentëve me fibër optike.

Kompania ka mbuluar gamën e plotë të industrisë së komunikimit optik tani, si Preform, fibrat optike, kabllot me fibra optike dhe të gjithë komponentët e lidhur etj., Kapaciteti vjetor i prodhimit është 600 ton preforma optike, 30 milion kilometra fibra optike, 20 milion kilometra kabllot e komunikimit me fibra optike, 1 milion kilometra kabllo FTTH dhe 10 milion grupe pajisjesh të ndryshme pasive.

Lexo më shumë
Lini Mesazhin Tuaj